Uloba fikk medhold i BPA-klage
Uloba fikk medhold i sin BPA-klage mot Nordre Follo kommune. KOFA slo fast at kommunen brøt kravet til etterprøvbarhet ved tildelingen av BPA-konsesjoner.
Uloba fikk medhold i sin BPA-klage mot Nordre Follo kommune. KOFA konkluderte med at kommunen ikke hadde dokumentert tildelingen av BPA-konsesjoner godt nok og dermed brøt kravet til etterprøvbarhet.
Uloba var ikke blant de tre tilretteleggerne som har fått konsesjon, men det vi klaget på, var måten kommunen kom frem til de tre.
Les om Nordre Follos kontraktsutlysning (lenke).
KOFA ga Uloba medhold i BPA-klagen
KOFA er enige med Uloba i at Nordre Follo gjorde feil ved tildelingen. De skriver:
«Innklagede gjennomførte en konkurranse om tildeling av konsesjonskontrakt om levering av assistansetimer i ordningen brukerstyrt personlig assistanse til brukere i kommunen.
Klagenemnda kom til at innklagede hadde brutt kravet til etterprøvbarhet ved tildelingsevalueringen.»
Uloba er glade for vedtaket. Nå har kommunen en kjempemulighet til å rette opp sine feil.


