Problemer på iPhone med Worksoft App og hvit skjerm

Uloba har fått rapporter om at enkelte opplever hvit skjerm når de åpner Worksoft Appen. Dette skjer før personen forsøker å logge inn, og ser ut til å være et problem med appen eller Apple-enheten. Uloba har dessverre ingen mulighet til å få tak i logger for hva som skjer.

Løsning fra Apple: Dette er et kjent problem med apper på iPhone.
Apple har en veiledning som kan hjelpe hvis en app på iPhone eller iPad slutter å svare, lukkes uventet, eller ikke åpnes. Følg denne veiledningen for å se om det løser problemet: Apple Support.

Tips fra andre: Vi har mottatt noen tips fra andre som fikk løst dette.
Fjern loggen, bufferen og informasjonskapslene fra Safari på iPhone, iPad eller iPod touch – Apple-kundestøtte (NO)

Oppdatering av iOS: I de sakene Uloba har undersøkt, har mobilen ikke vært oppdatert med de nyeste oppdateringene fra Apple. Det er viktig at mobilen er oppdatert med siste versjon av iOS. Sjekk at mobilen din er oppdatert.

Støttede enheter: Sørg for at mobilen din fortsatt støttes av Apple. Her er en veiledning på hvilke mobiler som støttes av iOS 18, og hvordan du finner ut hvilken versjon du har: Apple Support.

Rapportering av saker: Uloba har mottatt rundt 20 Worksoft App-relaterte saker. Av disse er et fåtall relatert til hvit skjerm. Sammenlignet med antallet personer som logger inn hver dag i Worksoft Appen, er dette få henvendelser.

Hvis dere ikke får løst utfordringen med hvit skjerm, ved å følge veiledningen til Apple, så oppfordrer vi til å kontakte supportsenteret, og lage sak til Uloba. Vi få informasjon om versjon av iPhone, iOS og vi trenger å vite om du har forsøkt å restarte, avinstallere og reinstallere appen og om du har sjekket at du har ledig plass på mobilen.
Hvis dere kan, så¨vil det være veldig nyttig for Uloba, hvis dere lager et skjermopptak av installasjonen av worksoft appen fra Appstore, også når dere starter den og få hvit skjerm. Her er veiledningen fra Apple på hvordan.
Dette er nødvendig for å kunne jobbe videre med sakene og gi fornuftig informasjon videre til Worksoft hvis det trengs.