
– Hjelpemidler blir ofte helt ubrukelige om man ikke har den nødvendige bistanden til å komme seg opp om morgenen, gå på badet, komme seg på jobb, skole eller barnehage, sier Stig Morten Skjæran.
Han er fagansvarlig for rekruttering og oppfølging av medlemmer i Uloba – Independent Living Norge SA og ser frem til å fortelle om fortreffeligheten ved BPA på fire hjelpemiddelmesser i mai.
BPA er en forutsetning for mange
På messene i Oslo, Kristinansand, Skien og Drammen kan du se rullestoler og tekniske løsninger til bruk i bil, hjemme og i fritidsaktiviteter.
– Men det funker dårlig med en tilrettelagt bil og en shinyflashing rullestol hvis du ikke får stått opp, spist frokost og kyssa kjæresten, sier Stig Morten Skjæran.
Derfor ser han frem til å presentere BPA som en av løsningene for en enklere hverdag.
Vi møter fagfolk og skoleklasser
– På messene er det ofte fagfolk av ulikt slag. Vi møter disse menneskene og driver opplysning som de kan ta med ut til de personene de møter i sitt yrke. Det er skoleklasser som er der, som får korte små forelesinger om hva BPA er, sier han og legger til:.
– De aller fleste andre som står på stand for å markedsføre et produkt eller tjeneste, er folk som ikke selv har skoa på. Det har vi, så vi skiller oss ut i så måte, møter mer troverdighet og skaper ofte større tillit.
Her kan du møte Uloba på hjelpemiddelmesser:
- Oslo torsdag 4. mai
- Kristiansand tirsdag 9. mai
- Skien onsdag 10. mai
- Drammen torsdag 11. mai